Минимален успех изстреля Германия на четвъртфиналите в Лигата на нациите

Дебютант зарадва Бундестима срещу Нидерландия

10:02, 15.10.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Германия победи с 1:0 у дома Нидерландия в мач от група А3 на Лигата на нациите. Четирикратните световни шампиони се класираха за четвъртфиналите в турнира два кръга преди края на груповата фаза.

Още във втората минута в класическия сблъсък на "Алианц Арена" в Мюнхен попадение на дебютанта Джейми Левелинг беше отменен заради засада.

Активната игра за домакините продължи и пропуски пред вратата, пазена от Барт Фербрюген, направиха Максимилиан Мителщед, Тим Клайдинст и Серж Гнабри.

Германия контролираше играта след почивката и заслужено достигна до ценния успех.

В 63-ата минута защитата на гостите не успя да избие топката след изпълнение на ъглов удар и нападателят на Щутгарт Левелинг с шут от наказателното поле реализира победния гол в мача.

В 77-ата минута шут на Шави Симонс срещна напречната греда на вратата на домакините, а стражът Оливер Бауман се справи по перфектен начин след опит за гол на Дониел Мален в последните секунди на редовното време.

Германия има 10 точки на първо място, докато Нидерландия е с 5 точки.

Дидие Дешан: Трябваше да събудим играчите