Министърът на Военноморските сили на САЩ Джон Фелън напуска поста си.
Съобщението от Пентагона идва в момент, когато Военноморските сили на САЩ изпълняват една от най-тежките си мисии в Персийския залив по блокадата на Ормузкия проток за ирански кораби.
Фелън е най-висшият цивилен ръководител на Военноморските сили и заемаше поста от повече от година. Напускането му е поредното в серията трусове по върховете на Пентагона и идва само седмици, след като министърът на отбраната Пийт Хегсет уволни най-висшия офицер на Сухопътните войски генерал Ранди Джордж.
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа