Миньор и националките при девойките спечелиха 3х3 турнира в София

миньор националките девойките спечелиха 3х3 турнира софия
Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ , Източник: БФ Баскетбол
17:07, 18.09.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Миньор и част от момичетата в националния отбор на България спечелиха 3х3 турнира, който се проведе през уикенда в Северния парк в София. Надпреварата бе организирана от Българската федерация по баскетбол и Фондация "София - Европейска столицата на спорта".

Конкуренцията при юношите бе изключително голяма, като в турнира се включиха общо 15 отбора. На финала Миньор надви Евробаскет с 15:8, а бронзовите медали отидоха при състава на Локомотив София.

При девойките първите две места бяха окупирани от баскетболистките в разширения състав на България за предстоящите европейски финали на 3х3, които ще се проведат в Гърция в края на седмицата.

Първи завърши отборът в състав Моника Борисова, Гергана Маданкова и Димана Костова, който в изключително оспорван финал победи тима на Деница Манолова, Елена Драгоева и Ивана Славова с 13:11. Трети финишира Шампион 2006.

В конкурса за тройки най-точни бяха Валентин Казаков и Деница Манолова, а призът за забивки бе грабнат от Егор Манохин.

За призьорите имаше купи, медали и предметни награди.

"Да, България" наказа Мустафа Емин заради случая в "Пирогов"