Сюжетът се разигра на "Капитан Андреево"
Митническите служители на ГКПП "Капитан Андреево" откриха недекларирани златни изделия и валута на стойност над 200 000 лева, укрити в бельото и багаж на пътничка в автобус, съобщиха от Агенция "Митници".
На 28 март 2025 г., около 05.40 часа, на ГКПП "Капитан Андреево" за излизане от страната е пристигнал автобус с украинска регистрация, управляван от турски гражданин. Той е пътувал от Украйна през България за Турция. Като пътник в автобуса е пътувала Л.М. на 60 г., гражданка на Украйна.
При извършена проверка в личния багаж и в бельото на украинската гражданка, митническите служители са открили недекларирани парични средства в размер на 40 000 щатски долара с българска равностойност около 72 538 лева и златни изделия с общо тегло 724.75 грама на стойност около 129 627 лева.
Общата стойност на укритите и недекларирани парични средства и златни изделия е в размер на 202 166 лева.
По случая е образувано досъдебно производство от разследващ митнически инспектор, което се провежда под надзора на Районна прокуратура-Хасково. Престъплението е квалифицирано по чл.251 ал.1 от Наказателния кодекс. По делото се извършват активни действия по разследването под надзора на Районна прокуратура-Хасково.
Пътници опитаха да пренесат 64 пъти повече цигари в багажа си на летище "Васил Левски"
МВР: Продължава работата по случая с откритата мощна техника за GPS заглушаване в София
След трагедията със загиналото дете в Созопол: Спасителите предупреждават да не подценяваме опасностите в морето
Разбитият канал за трафик на дрога по море към Турция: Гледат мерките на задържаните
Броят на жертвите в Непал расте, издирват се още стотици след опустошителното свлачище