Националите по баскетбол отстъпиха и на Хърватия в Чехия

националите баскетбол отстъпиха хърватия чехия
21:44, 13.08.2022

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България допусна второ поредно тежко поражение на приятелския турнир в Пардубице, след като днес отстъпи на Хърватия с 68:98 точки.

Хърватите бяха с пълен състав със звездите си Боян Богданович, Доминик Мавра, Марио Хезоня и Ивица Зубич, докато българската селекция по различни причини не успя да разчита на Александър Везенков, Дий Бост, Йордан Минчев и Константин Костадинов.

Това бе последната контрола на България преди началото на преквалификациите за Европейското първенство през 2025 г. с Кипър на 25 и Румъния на 28 август в Самоков.

На 1 септември момчетата на Барчовски се изправят срещу световния шампион Испания в откриващия си мач на Евробаскет 2022.

Дейвид Кравиш изигра силно първо полувреме и записа 11 точки, Венцислав Петков се включи от пейката също с 11 точки. 9 вкара капитанът Чавдар Костов, а по 8 – Станимир Маринов и Иван Алипиев (11 борби).

Гледайте Световната купа по модерен петобой в Будапеща, от четвъртък до събота по БНТ 3
10:32, 25.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Юрген Клоп се извини на феновете на Ливърпул за загубата от Евертън
10:25, 25.04.2024
Баскетболистите на Балкан стартираха успешно защитата на титлата си на финалите за юноши до 19 години
10:11, 25.04.2024
Чете се за: 03:30 мин.
Андреа Джани избра състава на Франция за Лигата на нациите, първи съперник на олимпийския шампион е България
09:47, 25.04.2024
Маями измъкна победата от Бостън, а Оклахома Сити записа втори втори успех над Ню Орлиънс
Чете се за: 01:00 мин.
Фенербахче победи Монако като гост в драматичен първи мач от плейофите в Евролигата
08:13, 25.04.2024
Аталанта е на шести финал в турнира за Купата на Италия
07:37, 25.04.2024
Жаклин Златанова: Догодина женското баскетболно първенство ще е дори още по-оспорвано
07:19, 25.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Спортни новини 25.04.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 25.04.2024
Евертън постави под въпрос шампионските амбиции на Ливърпул с победа в дербито на Мърсисайд
23:58, 24.04.2024