Трета загуба за момичетата на Лъчезар Коцев

от Веселин Михайлов
18:20, 20.08.2024
Снимка: FIBA

Българският национален отбор за момичета до 16-годишна въраст допуснаха още една грешна стъпка на европейското първенство в Коня, Дивизия Б. Баскетболистките на Лъчезар Коцев загубиха от Нидерландия с 45:73 в мач от последния пети кръг в група D. В Спортния комплекс "Коня" нидерландките взеха инициативата още през първото полувреме и улесниха своята задача, като по този начин българките загубиха за втори последователен път на шампионата в южната ни съседка.

Така младите "лъвици" завършиха на четвъртото място в крайното класиране и вече е ясно, че ще играят за разпределение на местата от 9-то до 16-то място.

Първата част не бе сред най-резултатните, но това не спря нидерландките да се откъснат с 8 точки след нейния край. Символичните домакини показаха още по-добро лице във втория период и авансът им на бърза ръка прехвърли двуцифрения актив, за да поведат с 35:16 на голямата почивка. Макар че българките се представиха по-добре в офанзивен план при подновяването на играта, нидерландските баскетболистки продължиха в същия дух и сложиха окончателна точка на спора.

Силвия Миленова записа 15 точки и 5 борби за младите "лъвици". Габриела Коцева реализира 10 точки.