ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
70% от реколтата в асеновградското село Тополово е...
Чете се за: 01:45 мин.
Влезе в сила тридневното примирие, обявено от Путин
Чете се за: 01:07 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Най-вероятно синдикатите отново няма да отидат на среща с Денков

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:20 мин.
Общество

Искат разговори с парламентарно представените партии 

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Най-вероятно синдикати и протестиращи миньори и енергетици няма да откликнат на новата покана на премиера за среща утре в Раднево. Това обяви в предаването "Още от деня" по БНТ Йорданка Германова от синдикат "Подкрепа".

      Премиерът отново кани на среща протестиращите миньори и енергетици

      "Мисля, че няма да има такава среща. Ние от 18 август настояваме за тези срещи, на 19 септември 10 000 човека отидохме с надеждата да срещнем разбиране, така че поканите за срещи с МС са изчерпани, нашите искания са отправени към парламента и парламентарно представените партии, защото те са единствените, които биха могли към този момент, когато териториалните планове са вече в Брюксел, да откликнат на исканията на хиляди работници от отрасъла", заяви Германова.

      Според нея исканията на протестиращите по никакъв начин не намират приложение в териториалните планове. За тях, Германова каза, че са се запознали основно с текстовете, които касаят намаляването на мощностите.

      За какво не могат да се разберат енергетиците и правителството?

      "На практика с териториалните планове се цели закриване на въгледобив и енергетиката в България. И ако в предишните варианти на териториалните планове бяха по-меки мерките, то в последния вариант, който едва днес след като беше изпратен в Брюксел беше качен на сайта на Министерството на енергетиката, нещата са много по-сериозни и много по-зле от гледна точка на намаляване на мощности най-вече", коментира Йорданка Германова.

      По нейни думи протестиращите с надежда са следили вчерашното изявление на премиера Денков, но притесненията им остават. Тя подчерта, че протестът не е политически.

      Вижте целия разговор във видеото

      Гледайте повече от "Още от деня"

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube
      Вече може да ни гледате и в TikTok

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image