Наполи надви Аталанта в дебюта на Валтер Мадзари

22:21, 25.11.2023
Чете се за: 02:10 мин.
наполи надви аталанта дебюта валтер мадзари

Отборът на Наполи надигра с 2:1 като гост състава на Аталанта в един от най-интригуващите двубои от 13-ия кръг в италианската Серия "А".

Мачът в Бергамо беше дебют и за новия наставник на "партенопеите" Валтер Мадзари, който замени на поста преди около десетина дни освободения Руди Гарсия.

Първият гол в срещата падна в 34-ата минута, когато точен за неаполитанците беше Амир Рахмани, но впоследствие това попадение беше отменено, тъй като системата ВАР маркира засада на косоварския централен бранител.

Всичко обаче беше напълно редовно минута преди края на редовното време, когато точен беше Хвича Кварацхелия, който засече с глава центриране отдясно на Джовани Ди Лоренцо.

Отговорът на домакините дойде скоро след почивката, когато на свой ред Адемола Лукман се разписа с глава след подаване на Ханс Хатебур.

Равенството в резултата се задържа до 79-ата минута, в която вратарят на "бергамаските" Марко Карнезеки сбърка фатално при опита си да изчисти една топка, като на практика подари кълбото на противника и само с няколко докосвания то стигна до Елиф Елмас и с удар от средна дистанция македонецът донесе трите точки на своя тим.

С успеха Наполи временно се изкачи до 3-ото място в подреждането с актив от 24 точки, докато Аталанта е на 6-ата позиция с четири пункта по-малко.

Късен гол на Кай Хаверц донесе успеха на Арсенал срещу Брентфорд и качи "топчиите" на върха във Висшата лига
Италия довърши обрата срещу Сърбия и четвърт век по-късно отново е на финал за Купа "Дейвис"