Наполи навакса ранен гол и започна успешно защитата на титлата в Италия

22:06, 19.08.2023
Чете се за: 01:57 мин.
наполи навакса ранен гол започна успешно защитата титлата италия

Шампионът в италианската Серия "А" от изминалия сезон Наполи започна с победата защитата на титлата си, след като в откриващия кръг от новата кампания победи с 3:1 като гост един от новаците в лицето на Фрозиноне.

Двубоят обаче определено не започна по вкуса на "партенопеите", които получиха гол още в 7-ата минута дело на Абду Харуи от дузпа.

Отговорът на гостите дойде в 24-ата минута, когато Матео Политано се разписа със силен удар от границата на наказателното поле, който се оказа невъзможен за отразяване от стража на домакините Стефано Турати.

Малко преди края на първата част и пълният обрат стана факт благодарение на Виктор Осимен, който с мощен изстрел под гредата не остави шансове на Турати.

В 79-ата минута отново нигерийският голмайстор на Наполи беше точен и за крайното 3:1, осигурявайки успешен старт и за новия наставник на "небесносините" Руди Гарсия, който замени напусналия Лучано Спалети.

По същото време Верона, който запази на косъм мястото си в Серия "А" в края на миналия сезон, откри настоящата победа с минимална победа с 1:0 като гост на Емполи. Единственото попадение в срещата реализира Федерико Бонацоли четвърт час преди края.

Късен гол измъкна Борусия Дортмунд срещу Кьолн на старта на сезона в Бундеслигата