Наполи се спаси от загубата в Генуа с две късни попадения

23:42, 16.09.2023
Чете се за: 02:07 мин.
наполи спаси загубата генуа две късни попадения

Шампионът на Италия Наполи допусна втора поредна грешна стъпка в Серия "А", завършвайки 2:2 като гост на един от новаците в италианския елит Дженоа.

Добрата новина за футболистите на Руди Гарсия е, че те все пак си тръгват с нещо от Генуа, тъй като изоставаха с два гола четвърт час преди края на срещата.

Матия Бани даде аванс на "грифоните" в края на първото полувреме след заучено изпълнение на ъглов удар, при което Кони де Винтер отклони топката към далечната греда, а там Бани отблизо беше точен за 1:0.

Втората част също започна позитивно за домакините и в 56-ата минута те удвоиха преднината си, когато отново корнер внесе смут в отбраната на Наполи, а в крайна сметка от това се възползва Матео Ретеги, който отбеляза за 2:0.

"Партенопеите" обаче не се отказаха и в 76-ата минута Джакомо Распадори върна един гол за своя тим с мощен удар от средна дистанция, който матира стража на Дженоа.

Само осем по-късно пък Матео Политано получи чудесно подаване от Пьотр Желински и с удар от въздуха отбеляза за 2:2.

В оставащото време до края Наполи потърси пълния комплект точки, но в крайна сметка срещата завърши без победител и така с актив от 7 точки "небесносините" заемат 5-о място в подреждането, докато Дженоа е на 12-ата позиция с 5 пункта.