Ница спечели гостуването си на шампиона ПСЖ

23:54, 15.09.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Ница

Ница победи Пари Сен Жермен (ПСЖ) с 3:2 в първия мач от 5-ия кръг на Лига 1. Терем Мофи изпъкна с две попадения за победителите, като два гола отбеляза и Килиан Мбапе.

Гостите поведоха в резултата в 21-ата минута на стадион "Парк Де Пренс" в Париж. Възпитаниците на Франческо Фариоли упражниха висока преса и отнеха топката. Терем Мофи стреля от вътрешността на наказателното поле за 1:0.

Столичани бързо изравниха. В 29-ата минута Килиан Мбапе стреля от движение от границата на наказателното поле, за да възобнови равенството.

След почивката гостите върнаха преднината си. Гаетан Лаборде засече подаване във вратарското поле на Терем Мофи.

Именно Терем Мофи удвои головата си сметка и подпечата успеха за тима си в 69-ата минута с удар по земя извън наказателното поле.

Парижани обаче продължиха да се борят и заслужено стигнаха до попадение. Килиан Мпабе засече с акробатично воле центриране на Коло Муани.

Ница се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 9 точки. ПСЖ е трити в подреждането с 8 пункта.

БК Латина с Алипиев и Младенов в състава си със загуба за Суперкупата в Серия А2