ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Никол Тодорова с осмо място в многобоя и три финала на турнир в Марбея

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:15 мин.
Спорт

Българката се класира за финалите на обръч със седма по сила оценка и с пети резултат на лента. Ще се състезава и на топка.

Никол Тодорова
Снимка: Facebook / Българска федерация художествена гимнастика
Слушай новината
00:00
00:00

Националната състезателка Никол Тодорова се класира на осмо място в многобоя и за финалите на обръч, лента и топка на турнира Гран При по художествена гимнастика в испанския град Марбея.

Тодорова демонстрира стабилна игра и с актив от 106.400 точки (27.850 на обръч, 26.300 на топка, 25.500 на бухалки и 26.750 на лента) се класира на престижното осмо място.

Шампион в многобоя е Таисия Онофричук (Украйна) със 116.100 точки. Сребърният медал взе носителката на бронз от Олимпийските игри в Париж 2024 София Рафаели със 115.000. Топ 3 се допълва от Тахмина Икромова (Узбекистан).

Възпитаничката на Гергана Ботева Тлайс Никол Тодорова се класира за финалите на обръч със седма по сила оценка и с пети резултат на лента. Поради контузия на Алба Баутиста (Испания) и като първа резерва, Никол Тодорова, влиза във финала на топка.

Те са по програма утре от 17.00 часа българско време.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?