Никола Цолов ще потегли от 13-а позиция за Гран при на Макао утре

никола цолов потегли позиция гран макао
13:17, 18.11.2023

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов се класира 13-и в квалификационната надпревара за Гран при на Макао. Никола дебютира този уикенд в Световната купа във Формула 3, стартира 15-и в квалификационното състезание и мина с две места напред в хода на надбягването.

В днешното състезание имаше само един период на кола на сигурността, след като на завоя "Лисабон" се удариха двама пилоти, движещи се пред Никола, което му позволи да спечели две позиции. Инцидентът стана в началото на третата обиколка и колата на сигурността прекара още 2 тура пред колоната.

За рестарта Цолов беше зад победителя в Макао от 2019 Ришар Вершур и двамата се опитаха със силно темпо да стигнат до топ 10, но пред тях Чарли Вурц успя да опази 11-то си място.

Утре предстои основното състезание с дължина 15 обиколки, в което пилотите стартират спрямо резултата си от днес и Никола ще потегли 13-и, а от полпозишън ще тръгне днешният победител Люк Браун.

Кой ще бъде удостоен с приза "Пътен полицай на годината"
Представиха новото издание на "Кентърбърийски разкази"