Никола Цолов завърши на 26-о място в надпреварата на "Имола"

Сезонът във Формула 3 продължава следващата седмица в Монако.

никола цолов втория ден тестовете формула барселона
12:16, 19.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Никола Цолов остана далеч от зоната на точките в основната надпревара на пистата "Имола" във Формула 3. Българинът завърши на 26-о място.

Пилотът на АРТ стартира от 14-то място, но още в началото загуби няколко позиции, а в четвъртата обиколка напусна трасето и се смъкна на 28-о място. След това Цолов стигна до 23-та позиция, но в последните обиколки загуби скорост и в крайна сметка завърши на 26-о място и в пето поредно състезание остана без точки във Формула 3.

Победата бе за Сами Мегетуниф. Втори и трети на почетната стълбичка се наредиха съответно Оливер Гьоте и Леонардо Форнароли.

Сезонът във Формула 3 продължава следващата седмица в Монако. Първата свободна тренировка е в четвъртък, квалификацията ще бъде ден по-късно, а състезанията в обичайните си прозорци в събота и неделя.

В генералното класиране във Формула 3 лидер след първите три кръга за сезон 2024 е Форнароли с 52 точки, следван от Браунинг с 49 и Беганович с 45. Никола Цолов запазва 17-та си позиция със седемте точки, които спечели в спринта в Бахрейн в началото на годината.

Днешният победител Мегетуниф е шести в подреждането с 38 пункта.

Спортни новини 19.05.2024 г., 12:20 ч.