Промяната в екип на сърбина идва преди Уимбълдън.
Новак Джокович направи промяна в своя екип. Сърбинът смени кондиционния си треньор и повече няма да разчита на Гебхард Грич. Той е направил промяната след „Ролан Гарос“, пише вестник „Екип“.
Джокович ще работи с хърватина Далибор Сирола. Интересно е, че австриецът Грич бе част от екипа на Джокович почти от началото на кариерата му. Той ще остане близо до Джокович, но вече като негов съветник.
В момента носителят на 24 титли от Големия шлем работи с хърватина Сирола, който е в тенис център в италианския град Бордигера. Хърватинът е работил в миналото с Иван Любичич, Мария Шарапова, Милош Раонич, а по-скоро с Александър Зверев и Яник Синер.
Джокович не крие амбицията си да спечели "Уимбълдън" за осми път, което би го изравнило с рекордьора от Лондон Роджър Федерер. Сърбинът започва участието си на най-големия турнир на трева срещу французина Александър Мюлер.
Националите по тенис тренират в пълен състав преди мача с Белгия за Купа Дейвис
Президентът Йотова пред ИТН: Работим с Конституция, която руши баланса между властите
Президентът пред БСП-ОЛ: Стабилно мнозинство в следващия парламент да преразгледа промените в Конституцията
Илияна Йотова пред "ДПС – Ново начало": Президентът не носи отговорност за служебния премиер, тя е на парламента