В Пловдив културните институции възстановяват дейността си след заповедта на министъра на здравеопазването за провеждане на събития на открито.
Обмисля се бутиково издание на фестивала "Опера опън", но само пред 30% от капацитета на публиката.
Доц.Нина Найденова, директор на Държавна опера -Пловдив: Много детайлен и строго изпълняван план, с репетиции, които ще бъдат в много камерен формат, до седем, десет човека, с една концепция, която миналата година я изпробвахме и видяхме колко много публиката я приема. Античния театър, да разменим местата си, за да можем да се разположим на въпросните указания на 2 м, а публиката в много лимитирано възможен вариант ще бъде на местата на сцената, където сме ние, артистите.
Кръстю Кръстев, директор на Драматичен театър -Пловдив: Трябва да бъдем много внимателни и отговорни, много точни, за да изградим това доверие на хората, които ще дойдат при нас. Програмата за представленията на открито ще е готова до средата на другата седмица, логистиката е доста сложна.
Автор: Галена Паскова
Отиде си легендата на кукления театър Слава Рачева – гласът на "Педя човек - лакът брада"
Войната в Близкия изток: Оставки на хора от кръга около Тръмп заради ударите в Иран
Атанас Запрянов: Заради войната в Иран противоракетната отбрана на НАТО е приведена в най-висока степен за защита
Срещу купуването на гласове: Арести и обиски при полицейска акция в Бургас