Олимпиакос и Динамо Загреб докосват Шампионска лига

олимпиакос динамо загреб докосват шампионска лига
17:49, 22.08.2019
Чете се за: 00:42 мин.
Шампионска лига

Олимпиакос направи решаваща крачка за влизане в групите на Шампионската лига по футбол, след като разгроми с 4:0 Краснодар в първи мач от плейфоите. Гърците ще гостуват в Русия на 27-и август, а през уикенда ще открият местния шампионат с домакинство на Астерас.

Олимпиакос поведе в 29-та минута, когато Мигел Анхел Гереро получи топката в наказателното поле, залъга защитник и стреля в мрежата на руснаците с удар по диагонала.
Резултатът се запази до 78-та минута, когато домакините вкараха втори гол.

Матийо Валбуена изведе Лазар Ранджелович сам срещу Матвей Сафонов и той го преодоля за 2:0, а седем минути по-късно 22-годишният сърбин вкара втория си гол с удар от около 23 метра. Даниел Поденсе пък оформи крайното 4:0 с прехвърлящ удар в 89-та минута.

Динамо Загреб също спечели на нула у дома, но вкара само два гола на Розенборг. Бруно Петкович откри резултата от дузпа в осмата минута, а в 28-та Мислав Оршич бе изведен сам срещу вратаря от защитник на Розенборг и не сгреши за крайното 2:0.

Цървена звезда стигна до 2:2 в гостуването си на Йънг Бойс, въпреки че швейцарците поведоха рано в мача. Роджър Асале вкара в седмата минута за 1:1, но Милош Дегенек и Матео Гарсия направиха пълен обрат в 18-та и 46-та. Гийом Оро обаче изравни за 2:2 от дузпа в 76-та минута.

Още Шампионска лига

Албански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига
23:21, 10.07.2024
Лудогорец стартира кампанията си в Шампионската лига с комфортна победа срещу Динамо Батуми
23:03, 10.07.2024
Чете се за: 02:47 мин.