Александър Везенков изигра поредния си страхотен мач за Олимпиакос и изведе отбора си до финал за Купата на Гърция. Грандът от Пирея се наложи над големия си съперник Панатинайкос с 81:65 (22:19, 13:21, 29:10, 17:15) в полуфинал от турнира.
Спортист №1 на България за 2022 година започна в стартовата петица за своя тим и за 32:13 минути на паркета завърши с 22 точки, 10 борби, 4 асистенции, 2 откраднати топки и коефициент на полезно действие 33.
Панатинайкос беше по-добрият отбор през първата част, но след почивката възпитаниците на Йоргос Барцокас намериха ритъма си и взеха нещата в свои ръце. За Олимпиакос Костас Папаниколау вкара 15 точки, а Айзея Канаан се разписа с 14. Парис Лий беше най-резултатен за Панатинайкос със 17 точки, а по 13 добавиха Йоргос Папаянис и Дерик Уилямс.
На финала Олимпиакос ще се изправи срещу Перистери, воден от легендата на “червено-белите” Василис Спанулис. Срещата е в неделя от 19:15 часа на о. Крит. По-рано днес Перистери надделя със 77:65 на АЕК в първия полуфинален сблъсък.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok