Олимпиакос разби Панатинайкос и се доближи само на една победа от титлата в Гърция, Везенков игра въпреки травмата

23:18, 11.06.2023
Чете се за: 02:22 мин.
олимпиакос разби панатинайкос доближи една победа титлата гърция везенков игра въпреки травмата

Баскетболният Олимпиакос с българина Александър Везенков в състава си поведе с 2-1 успеха на Панатинайкос в битката за титлата в гръцкото първенство, печелейки мач №3 от серията със 75:52 (18:19, 18:9, 21:13, 18:11) като домакин.

Участието на Везенков в срещата бе поставено под въпрос, след като той получи травмата при предишния дуел срещу "детелините" миналия четвъртък. Въпреки това най-полезния играч за изминалия сезон в Евролигата днес започна на паркета като титуляр и за 20 минути в игра се отчете със 7 точки, 4 борби и 1 открадната топка.

В "Двореца на мира и приятелството" в Пирея обаче домакините изиграха много силен двубой и след края на първата четвърт доминираха тотално, което даде възможност на щаба на "червено-белите" все пак да не рискува допълнително със здравето на българската звезда.

Така, на практика Везенков бе на паркета само в рамките на първата и третата част, но дори това не попречи на Олимпиакос да спечели убедително.

Най-резултатен за успеха стана Костас Слукас, който вкара 14 точки, а Шакил Маккисик и Мустафа Фал се отчетоха с по 11.

От другата страна пък Мариус Григорнис завърши с 13 пункта за "детелините", докато Парис Лий завърши с 11.

Финалната серия в Гърция продължава с мач №4 от серията идния четвъртък (15 юни) в залата на Панатинайкос. При успех за гостите от Олимпиакос те за втора поредна година ще триумфират с титлата, докато евентуална победа за домакините би означавала, че шампионът ще бъде определен в пети решителен мач, който ще се проведе в залата на "червено-белите" в Пирея.

Верона удари Специя и го прати в Серия "А", Каляри се завърна в елита на Италия
Илиана Раева за Топузаков: Застана смело и отговорно на треньорския пост и успя да спаси сезона