Олимпиакос си върна първото място в Евролигата след успех над Макаби Тел Авив, Везенков най-резултатен

09:10, 28.01.2023
олимпиакос върна първото евролигата успех макаби тел авив везенков резултатен

Българският баскетболист Александър Везенков стана най-резултатен при победата на неговия Олимпиакос с 95:89 (24:25, 27:11, 20:28, 24:25) като домакин на израелския Макаби Тел Авив в среща от 21-ия кръг на Евролигата.

Везенков прекара на паркета общо 26 минути, за които се отчете с 23 точки и 9 борби, а със същия актив за гостите приключи Роман Соркин.

Срещата в Гърция започна по-силно за играчите на Макаби, които в началото си осигуриха аванс от 21:10 точки, но отговорът на Олимпиакос не закъсня и още до края на първата четвърт гръцкият тим стопи изоставането си до само една точка.

Добрата игра на грандът от Пирея продължи и през цялата втора част, която бе спечелена от Везенков и компания с 27:11 и така почивката дойде при аванс от 51:36 в полза на домакините.

През второто полувреме баскетболистите на Олимпиакос контролираха тази си преднина и напълно закономерно стигнаха до своя 14-и успех от началото на сезона в Евролигата.

Тази победа върна гръцкият тим начело във временното класиране, като "червено-белите" са с баланс 14-7, докато Макаби Тел Авив заема 8-а позиция с 11-10.

Цончо Ганев за референдума срещу еврото: За 2 седмици обединихме стотици хиляди хора
Падащи клони застрашават живота на пешеходците във варненския квартал "Чайка"