Отличен мач за Везенков и победа за Олимпиакос в Евролигата

Александър Везенков
08:48, 18.12.2021
Чете се за: 01:12 мин.

Олимпиакос победи АСВЕЛ (Вильорбан) с 89:54 точки в мач от 16-ия кръг на Евролигата. Александър Везенков бе титуляр и се отчете с 15 точки, 4 борби и 3 асистенции за 20:36 минути игра.

Срещата в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея започна с два поредни коша за гостите за 4:0, но до края на първата четвърт възпитаниците на Йоргос Барцокас вече имаха двуцифрена преднина - 20:10. На почивката домакините се оттеглиха с комфортен аванс от 18 тoчки при резултат 39:21.

Третата част бе най-резултатна и за двата тима. "Червено-белите" се отчетоха с цели 36 точки, което наклони везните в тяхна полза за крайния развой на сблъсъка. В заключителните 10 минути от двубоя Везенков и компания поведоха с 36 точки при 79:43, преди да оформят крайното 89:54.

Единственият по-резултатен на паркета от българина бе Тайлър Дорси с 19 пункта.

Олимпиакос заема 3-ата позиция в класирането с актив от 11 победи и 5 загуби. АСВЕЛ е 13-и със 7 успеха и 9 поражения.