Българският посланик в Северна Македония Желязко Радуков е бил повикан във външното министерство в Скопие, където му е отправено устно възражение.
Причината - употребата на термина "северномакедонски" от външния ни министър Велислава Петрова по време на среща в Брюксел. От Скопие възразяват срещу изказване на министър Петрова, в което докато коментира въпроса за разширяването на ЕС, е използвала израза "северномакедонски партньори".
Външният министър на РСМ Тимчо Муцунски определи термина "северномакедонец" като неточен и неуместен.
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията