Порто се класира за финала за Купата на Португалия

порто класира финала купата португалия
11:09, 05.05.2023

Порто се класира за финала за Купата на Португалия в драматичен мач-реванш с Фамаликао и на 4-и юни ще спори за трофея с Брага. Първата среща на стадиона на Фамаликао завърши 2:1 за "драконите", които обаче отстъпиха със същия резултат на свой терен. Наложи се да се играят продължения, в които голове за Порто вкараха Отавио Монтейро в 1-та минута на добавеното време на продълженията и Еванилсон в 4-та.

Хондер Кадис даде преднина на гостите от Фамаликао в 21-ата минута след пробив от дясно и пас на бившия футболист на Порто Иво Родригеш. В 28-ата минута съдията Мануел Мота отсъди доста спорна дузпа за Порто, която първо не видя, но след това беше извикан от ВАР-съдиите. И след като прегледа ситуацията на монитора, видя фаул срещу Матеус Урибе. Вендерсон Галеньо вкара от 11-те метра. Но в 75-ата минута 22-годишният полузащитник Иван Хайме вкара за 2:1 за Фамаликао, засичайки ново подаване на Иво Родригеш.

И когато всички чакаха дузпите, в добавеното време на продълженията паднаха два гола и изпратиха Порто на финала. В първенството Порто е на 2-а позиция със 73 точки, на 2 пред другия финалист Брага.

Прегледаха мечките в Белица - какво е здравето на Теди, Ива, Бойка, Боби и Маринка (Снимки)
"Възраждане": Няма вариант да подкрепим правителство на ГЕРБ