39-годишният мъж е задържан за 72 часа, предстои решение за постоянна мярка
Софийската районна прокуратура повдигна обвинение срещу 39-годишен служител на Центъра за градска мобилност за нанесени леки телесни повреди на двама души.
Инцидентът стана на 27 август 2025 г., малко преди 14.00 ч., в района на кръстовището на бул. "Дондуков" и ул. "Дунав". Според прокуратурата мъжът е нападнал двама граждани, нанасяйки им удари с глава и ръце. При нападението той е използвал и ПОС терминал, който държал в ръката си. В резултат пострадалите са получили временно разстройство на здравето, което не е животозастрашаващо.
Обвинението срещу служителя е за престъпление по чл. 131 от Наказателния кодекс - за нанасяне на телесни повреди при изпълнение на служебни задължения и върху повече от едно лице.
С постановление на наблюдаващ прокурор мъжът е задържан за срок от 72 часа. Очаква се Софийският районен съд да се произнесе по искането за постоянна мярка "задържане под стража".
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец