Най-малко четирима души са пострадали след пожар в рафинерия в Тексас. По информация на местните власти става дума за "голям индустриален инцидент". На място работят стотици пожарникари и техника.
Според местни медии, преди да избухнат пламъците е имало експлозия, но няма данни за евакуирани граждани. Все още не е ясно каква е причината за пожара. Едно от най-големите рафиниращи и нефтохимически съоръжения в Съединените щати се намира край Бейтаун.
Комплексът включва химически завод и завод за олефини. Там е и четвъртата по големина петролна рафинерия в страната, с капацитет за преработка на 560 500 барела суров петрол на ден.
Застой в преговорите за Украйна: НАТО към Киев - "Доставките на оръжия няма да спрат"
Антимиграционната политика на Тръмп: Американският президент се изказа против сомалийците
Тръмп за войната в Украйна: "Бъркотия" и ситуация, която е трудна за разрешаване
Румен Радев: Този парламент няма политическата воля да чуе гласа на гражданите
На първа инстанция: 18 години затвор за Димитър Любенов, убил французин в катастрофа на Околовръстното