ПСЖ мина през Троа и вече има 6 точки аванс на върха в Лига 1

23:37, 07.05.2023
псж мина троа вече точки аванс върха лига

Отборът на ПСЖ се завърна към победите във френската Лига 1, надигравайки с 3:1 като гост тима на Троа в среща от 34-ия кръг.

Макар и без наказания Лео Меси, който беше отстранен от първия тим за две седмици парижани взеха своето срещу един от съставите в дъното на класирането и отново се откъснаха на 6 точки на върха в подреждането.

В същото време пък Троа остава на предпоследното 19-о място и вече разполага само с математически шансове да запази мястото си във френския елит и през следващия сезон в оставащите четири кръга.

Двубоят на "Стад де л'Оуб" започна по мечтан начин за гостите от ПСЖ, които откриха резултата след само 8 минути игра, когато точен бе Килиан Мбапе.

В 59-ата минута пък парижани удвоиха своя аванс, а този път в прегръдките на своите съотборници бе Витиня, който и с доза късмет отбеляза своето второ попадение от началото на сезона.

Ксавие Шавалерин върна за момент надеждите на Троа, намалявайки пасива на своя тим в 83-ата минута, но само три по-късно Фабиан Руис подпечата успеха на ПСЖ, оформяйки крайното 3:1.