ПСЖ най-накрая записаха първи успех през новата кампания

10:08, 17.09.2020
Чете се за: 00:46 мин.
псж накрая записаха първи успех новата кампания

Парижани победиха състава на Метц с минималното 1:0 в отложен мач от първия кръг на френската Лига 1, а единственото попадения в двубоя бе реализирано дълбоко в добавеното време от Юлиан Дракслер.

Освен измъченият успех, за втора поредна среща момчетата на Томас Тухел завършиха мача в намален състав, след като в 65-та минута Абду Диало напусна терена преждевременно заради втори жълт картон. Пет минути преди края пък Хуан Бернат получи контузия, която остави неговия тим само с 9 души, тъй като всички смени бяха извършени.

Иначе гостите от Метц започнаха по-активно срещата, но така и не затрудниха сериозно вратата на Кейлор Навас. Постепенно ПСЖ пое инициативата, но до полувремето гол така и не падна.

След почивката, въпреки че останаха в намален състав парижани продължиха да бъдат по-опасният отбор, но това отново не водеше до желания резултат.

Така се стигна до третата минута от продължението на мача, когато Анхел Ди Мария опита прострелно центриране от ляво, което бе избито от стража на Метц. Топката обаче достигна до Юлиан Дракслер, който с глава донесе трите точки на домакините.

За ПСЖ това бе първи успех през новата кампания, след като те потеглиха с две поредни поражения. За гостите от Метц пък това бе трета поредна загуба и те закономерно са на дъното в Лига 1 без спечелена точка.

Локомотив (Пд) проведе последна тренировка преди мача с Тотнъм (ВИДЕО)
Вълчев: Учителите ще получават допълнително възнаграждение за работата с ученици, които учат дистанционно