ПСЖ нанесе първа загуба на Юнайтед на Оле

14:27, 13.02.2019
Чете се за: 01:16 мин.
Шампионска лига
псж нанесе първа загуба юнайтед оле

Пари Сен Жермен направи огромна крачка към класиране за четвъртфиналите в Шампионската лига. Френският шампион победи с 2:0 като гост Манчестър Юнайтед и нанесе първа загуба за англичаните във всички турнири под ръководството на мениджъра Оле Гунар Солскяер.

Първите минути на двубоя на "Олд Трафорд" бяха скучни, но след близо половин час игра Килиан Мбапе от малък ъгъл пропусна да даде аванс за гостите.

В 52-ата минута Давид де Хеа отново опази вратата си след удар на Мбапе, но секунди след това нямаше какво да направи при центриране от корнер на Анхел ди Мария и удар отблизо на Преснел Кимпембе, който реализира решителния първи гол в мача.

Седем минути след това Пари Сен Жермен увеличи аванса си след центриране на Ди Мария и техничен удар на Килиан Мбапе, който изпревари двама защитници на "червените дяволи" и също се разписа във вратата зад Де Хеа.

Домакините опитаха да упражнят натиск, но не стигнаха до чисти голови положения в наказателното поле на парижани, които пропуснаха да вкарат трети гол след бързи контри и удари на Мбапе и Жуан Бернат.

В 89-ата минута Пол Погба получи втори жълти и съответно червен картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко на терена.

Френският шампион игра без контузените си звезди Единсон Кавани и Неймар, но това не се отрази на силното представяне на отбора.

В друга осминафинална среща от най-силния клубен турнир в света Рома победи с 2:1 у дома Порто. В 38-ата минута опасен шут на Един Джеко премина покрай гредата на на вратата на португалците.

В 70-ата минута босненският национал изведе 19-годишния Николо Дзаниоло и той реализира първото попадение в полза на италианците, които достигнаха до полуфиналите в Лигата през 2018 година.

Само шест минути след това отново талантливият Дзаниоло реализира втори гол за "вълците" след ново извеждащо подаване на Един Джеко.

В 79-ата минута на двубоя "драконите" се добраха до много ценно попадение на чужд терен. Точен беше Адриан Лопес, който получи подаване от Тикиньо Соареш и прати топката покрай вратаря Антонио Миранте.

Чете се за: 02:05 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
Чете се за: 02:35 мин.
Байерн и Реал предложиха зрелище с четири гола, но оставиха развръзката за реванша
23:52, 30.04.2024
Чете се за: 03:50 мин.
Луис Енрике: Не искаме да оставяме нещата на случайността и да мислим за реванша на "Парк де Пренс"
21:33, 30.04.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Зинедин Зидан: Байерн Мюнхен срещу Реал Мадрид има статут на европейска класика
16:28, 30.04.2024
НАТО: Русия има 6 месеца да се върне към договора за ракетите със среден обсег