ПСЖ срази Страсбург и временно оглави подреждането в Лига 1

псж срази страсбург временно оглави подреждането лига
21:34, 21.10.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Пари Сен Жермен се изкачи на първо място в класирането на френската Лига 1 след победата си с класическото 3:0 у дома срещу Страсбург в мач от 9-ия кръг.

Килиан Мбапе даде преднина на парижани още десетата минута от дузпа, а три по-късно Лебо Мотиба можеше да възстанови паритета, но голът му бе отменен заради засада.

Така, авансът на домакините оцеля, а малко след половин час игра той бе удвоен чрез Карлос Солер, който реализира своето първо попадение през сезона.

Крайното 3:0 оформи друг испанец в редиците на ПСЖ - Фабиан Руис, който беше точен в 77-ата минута.

В класирането момчетата на Луис Енрике временно излязоха на първо място с актив от 18 точки, но и мач повече в сравнение с основните им конкуренти Монако и Ница, който тази вечер посреща Олимпик Марсилия.

Междувременно, след третото си поредно поражение тимът на Старсбург остава на 12-ата позиция с 10 пункта.

"Кмете, запиши си!": Кои са основните проблеми на Добрич?
Елена Босилкова и Жулиен Шайков се наредиха 5-и в многобоя на европейското по спортна акробатика във Варна