Реал Мадрид загуби от Реал Сосиедад и доближи Барселона до титлата

Реал Сосиедад
10:16, 03.05.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Реал Мадрид загуби гостуването си на Реал Сосиедад с 0:2 в среща от 33-ия кръг на испанската футболна Ла Лига.

Гостите от Мадрид, които се готвят за финала в турнира за Купата на краля в Испания и полуфиналите в Шампионската лига, бяха без ключови играчи като Карим Бензема, Винисиус Жуниор и Лука Модрич.

Такефуса Кубо в 47-ата и на Андер Баренечеа в 85-ата минута реализираха попаденията за домакините, а Реал Мадрид остана с 10 човека на терена в 61-ата минута след втория жълт и съответно червен картон за Дани Карвахал.

Така мадридчани останаха с 68 точки на второто място във временното класиране на 14 от лидера Барселона, който има 82 в актива си. Реал Мадрид допусна второ поражение в последните си три мача и може да се смъкне до трето място, ако Атлетико Мадрид надвие Кадис. Футболистите на Барселона пък ще имат шанс да си гарантират 27-а титла в първенството на Испания при победа в следващия си двубой срещу Еспаньол на 14 май.

Тимът на Реал Сосиедад е четвърти в подреждането с 61 точки към момента, постигайки втора поредна и общо четвърта победа в последните си три срещи в Ла Лига.