Резервата Мбапе осигури успеха на ПСЖ над Ница

майката мбапе отрече ново споразумение псж
08:57, 02.10.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Пари Сен Жермен победи Ница с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Лига 1. Лионел Меси изведе столичани напред в резултата с гол от пряк свободен удар, преди Гаетан Лаборде да изравни. Резервата Килиан Мбапе донесе успеха на тима си.

Лионел Меси даде аванс за шампионите на стадион "Парк де Пренс" във френската столица Париж. 35-годишният футболист се разписа от пряк свободен удар за 60-и път в кариерата си. Това е първото му попадение от статично положение за клуба, като има 50 гола от фаул за Барселона и 9 за Аржентина.

След почивката гостите се върнаха в срещата. Гаетан Лаборде възобнови паритета в 47-ата минута.

Възпитаниците на Кристоф Галатие стигнаха до победата в 83-ата минута. След многоходова акция на парижани Норди Мулер се озова в наказателното поле. Той върна назад към Килиан Мбапе, който с удар от движение преодоля Каспер Шмайхел и оформи крайния резултат.

Серхио Рамос е непобеден в 21-ви шампионатен мач във френския елит - 17 победи и 4 равенства.

ПСЖ се върна на върха в класирането с актив от 25 точки. Ница се намира на 13-ото място в подреждането с 8 пункта.

Ахмед Доган: Гласувах за бъдещето на България
Тежка катастрофа затвори пътя за Малко Търново - майка с двете ѝ деца са в болница (СНИМКИ)