Рилски спортист отпадна от турнира за Купата на ФИБА

рилски спортист отпадна турнира купата фиба
Снимка: БФ Баскетбол
21:08, 17.11.2021
Чете се за: 01:12 мин.

Носителят на баскетболната Купа на Българя Рилски спортист (Самоков) загуби визитата си на БК Киев-Баскет от Купата на ФИБА с 62:84 и приключи участието си в Европа.

Срещата започна равностойно като домакините имаха леко предимство в резултата до последните 2 минути на четвъртината. В тях украинците успяха да отбележат 10 безответни точки и преди втората част отвориха преднина от 10 точки - 23:13. С началото на вторите 10 минути добрата игра на украинския тим се запази и разликата набъбна до 20 точки. Тя остана такава и до края на четвъртината, а почивката дойде при 41:21 в полза на БК Киев.

След паузата статуквото на терена се запази и украинците спечелиха.

За Рилски спортист добър мач изигра националът Алекс Симеонов, който завърши с дабъл- дабъл от 19 точки и 10 борби. С по 9 отбелязани точки останаха Трей Портър и Мирослав Васов, а с 8 завърши Брендън Браун.