10:43, 15.12.2020
Чете се за: 00:36 мин.
Баскетбол
рилски спортист удари балкан гост

Рилски спортист надигра с 87:80 (17:21, 21:12, 22:19, 27:28) ) като гост състава на Балкан (Ботевград) в двубой от шестия кръг в мъжкия шампионат на България по баскетбол.

Домакините започнаха по-силно срещата и закономерно поведоха с 21:17, но отборът от Самоков изигра много силна втора четвърт, за да вземе аванс при 38:33 на почивката.

В третата четвърт Рилски спортист удържа натиска на домакините и си осигури преднина от осем точки преди началото на решителната част.

Седем минути преди сирената гостуващият отбор вече водеше 67:57, а докрая Балкан не успя да направи обрат, губейки с финалното 80:87.

Така ботевградчани записаха трета загуба в общо пет изиграни двубоя, докато Рилски спортист поведе в класирането преди останалите срещи от кръга.

Павлин Иванов отбеляза 4 тройки и завърши като топреализатор за победителите с 19 точки, а 17 добави Брендън Браун. Алекс Симеонов се отличи с 13 точки.

17 точки за шампионите от 2019 година вкара Божидар Аврамов, докато Сияни Чембърс завърши с 15 точки 6 асистенции з, а 14 точки вкара Дарко Балабан.

Ботевградчани все още са в търсене на първата си победа у дома през кампанията.