Министърът на транспорта Гроздан Караджов e освободил Георги Друмев като директор на "Холдинг Български държавни железници" и Юлия Варадинова-Милкова като член на съвета на директорите. Това потвърдиха тази вечер за" По света и у нас" от министерството на транспорта.
Заповедта е депозирана за вписване в Търговския регистър. Със същата заповед министърът назначава в борда на директорите Георги Велков, като независим член, както и Кирил Костадинов. Двамата ще заемат длъжностите до провеждане на конкурсна процедура. От предишните трима членове на борда остава само Любен Нанов. С друга заповед министърът освобождава Емилия Никова и Васко Балабанов като членовете на управителния съвет на Национална компания "Железопътна инфраструктура" и на тяхно място назначава Тодор Василев и Йордан Върбанов.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Виолета Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по републиканската пътна мрежа
Владислав Панев: Пътят към държавния фалит е постлан от добри политици, лошите политици изваждат държавата от него
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста