Рома победи ЦСКА Москва, Валенсия с първа победа в ШЛ

рома победи цска москва валенсия първа победа
21:02, 07.11.2018
Чете се за: 01:14 мин.
Шампионска лига

Рома спечели с 2:1 като гост срещу ЦСКА Москва в двубой от група "G" на Шампионската лига.

"Вълците" поведоха в резултата още в четвъртата минути след гол с глава на Костас Манолас след асистенция на Лоренцо Пелегрини.

До края на първата част гостуващият отбор имаше предимство, но не успя да увеличи аванса си.

В 51-ата минута шут на Арнор Сигурдсон изненадващо изравни резултата, но само пет минути след това Хордур Магнусон получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Джъстин Клуйверт.

Римляните стигнаха до втория си гол в 59-ата минута. Негов автор стана Лоренцо Пелегрини след подаване на Един Джеко, при което останаха сериозни съмнения за засада.

До края на двубоя Рома на няколко пъти пропусна да реши всичко с реализирането на трето попадение във вратата, пазена от Игор Акинфеев.

Тази победа прекъсна серията от пет последователни поражения при гостувания за "вълците" в Лигата. Те имат актив от 9 точки на първо място в групата. ЦСКА Москва има 4 точки на трета позиция.

По-късно днес европейският клубен шампион Реал Мадрид гостува на Виктория Пилзен.

В среща от група "Н" Валенсия победи с 3:1 у дома Йънг Бойс. "Бяло-черните", които се представят колебливо в Примера дивисион дивисион, поведоха в резултата в 14-ата минута чрез Санти Мина, който се разписа на празна врата. Карлос Солер проби към вратата и стреля към нея, топката се удари в гредата и попадна в Мина, който даде аванс за домакините.

Швейцарците изненадващо изравниха с диагонален шут на Роджър Асал в 37-ата минута на мача на "Местая".

Три минути преди почивката Мина направи резултата 2:1 след асистенция на Солер.

В 56-ата минута Солер се разписа за 3:1 и даде необходимото спокойствие в състава на Валенсия.

Секу Жуниор Саного от гостите получи червен картон в 77-ата минута за нарушение срещу Франсес Куклен.

Първата победа в турнира през тази година осигури на валенсианците актив от 5 точки и второ място в групата до момента. Йънг Бойс е на четвърта позиция със само 1 спечелена точка.

По-късно днес Ювентус приема Манчестър Юнайтед в другия мач от тази група.

Чете се за: 00:45 мин.
Футболистите на Манчестър Сити не скриха разочарованието си след отпадането от Реал Мадрид в Шампионската лига
15:46, 18.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Микел Артета: Загубата от Байерн Мюнхен ще ни направи по-добри
08:40, 18.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Томас Тухел: Ще направим всичко възможно Байерн да завърши сезона на "Уембли"
08:25, 18.04.2024
Хосеп Гуардиола: Играем по изключителен начин, но футболът е игра на резултати
08:15, 18.04.2024
Карло Анчелоти: Всички мислеха, че сме мъртви, но Реал Мадрид не умира никога
08:04, 18.04.2024
Реал Мадрид свали Манчестър Сити от европейския трон след драма с дузпи в реванша
00:48, 18.04.2024
Чете се за: 05:27 мин.
Байерн Мюнхен надхитри Арсенал и след четиригодишна пауза отново ще играе на полуфиналите в Шампионска лига
23:55, 17.04.2024
Чете се за: 03:55 мин.
Двубоите Манчестър Сити - Реал Мадрид и Байерн Мюнхен - Арсенал определят последните два полуфиналиста в Шампионската лига
12:06, 17.04.2024
Чете се за: 04:17 мин.
Килиан Мбапе: Винаги съм бил горд да играя за ПСЖ, мечтая да спечеля Шампионската лига с Париж
11:16, 17.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Футболистите на ПСЖ бяха посрещнати тази нощ от своите фенове на летище "Шарл дьо Гол" след класирането им на полуфинал в Шампионската лига
10:39, 17.04.2024
Чете се за: 02:17 мин.