17:11, 13.03.2019
Чете се за: 01:10 мин.
Шампионска лига
роналдо собственоръчно класира юве сити разнищи шалке

Кристиано Роналдо реализира всичките попадения за успеха с 3:0 на Ювентус срещу гостуващия Атлетико Мадрид, с които италианския футболен първенец преодоля дефицита от 0:2 от първата среща и се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Роналдо записа осми хеттрик в турнира, с което се изравни със звездата на Барселона Лионел Меси.

Португалецът е едноличен лидер при стрелците в надпреварата със 124 гола, а в кариерата си срещу Атлетико Мадрид той е вкарал 25 попадения в 33 срещи.

Джорджо Киелини, които записа мач номер 500 за Ювентус, прати топката в мрежата още в четвъртата минута след разбъркване в наказателното поле, но голът беше отменен заради нарушение на Роналдо срещу вратаря Ян Облак.

Домакините имаха инициативата и поведоха в 27-ата минута, когато португалецът вкара с глава след центриране от ляво към далечната греда на Федерико Бернардески.

Пет минути след почивката Роналдо удвои също с глава след пас на Жоао Кансело от дясно.

Ювентус продължи да натиска и в 85-ата минута получи дузпа, след като Бернардески се измъкна в наказателното поле и беше бутнат в гръб от Анхел Кореа. Роналдо стреля точно от бялата точка за крайното 3:0.

В друг осминафинал-реванш Манчестър Сити разгроми гостуващия Шалке 04 със 7:0 и с общ резултат 10:2 продължава напред.

Серхио Агуеро, който удари греда след четвърт час игра, откри резултата в 35-ата минута от пресилена дузпа, отсъдена за задържане на Джефри Брума срещу Бернардо Силва в наказателното поле.

Три минути по-късно Агуеро удвои с удар от малък ъгъл след пас с пета на Рахийм Стърлинг, а след още четири минути Лерой Сане направи резултата класически след извеждащо подаване на Олександър Зинченко и удар по диагонала.

Бившият играч на Шалке 04 Сане не отпразнува гола, но продължи да тормози сънародниците си, а след почивката записа асистенции за попаденията на Стърлинг, Бернардо Силва и Фил Фодън.

Габриел Жезус оформи разгрома в 84-ата минута, а Манчестър Сити стана третият английски отбор на четвъртфиналите след Тотнъм и Манчестър Юнайтед.