Рядка комета беше видяна над България миналата нощ. Астрономическият обект беше най-близо до Земята като премина на разстояние над 70 млн. км.
Сега кометата се отдалечава както от Земята, така и от Слънцето, поради което нейната яркост спада. Снимката е заснета от района на Астрономическата обсерватория в Белоградчик снощи.
В следващите няколко вечери кометата ще се наблюдава по-удобно над западния хоризонт, но нейната яркост ще спада. Най-подходящото време за наблюдение е около 19:40 ч. за района на София, до залеза на кометата малко след 20:00 ч.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра