Сакраменто Кингс загуби от Маями Хийт без Александър Везенков

Спортист №1 на България пропусна шести пореден мач

Маями Хийт
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:01, 27.02.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Сакраменто загуби у дома от Маями със 110:121, въпреки че гостите се явиха в залата на Кингс в доста отслабен състав. Хийт игра без трима основни състезатели, включително наказания ас Джими Бътлър, който преди дни се сби в мач с Детройт и бе изгонен от терена.

Спортист №1 на България Александър Везенков пропусна шести пореден мач на Кингс заради контузия на десния глезен. Ключова за загубата на Сакраменто се оказа третата четвърт на мача, която Маями спечели с 36:19.

Кийгън Мъри наниза 28 точки за Кингс. Диарън Фокс добави 27, а Домантас Сабонис направи 21-вия си трипъл-дабъл от началото на сезона. Той завърши мача с 14 точки, 14 борби и 10 асистенции.

Бам Адебайо блесна с 28 точки и 10 асистенции за Маями Хийт. Хайме Хакес наниза 26 точки, а Кевин Лав добави 19.

Заради загубата Сакраменто загуби три позиции във временното класиране на Западната Конференция и вече е осми с 33 победи и 24 загуби от началото на сезона. Маями е шести на Изток с 32 успеха и 25 поражения. На 29 февруари от 4:00 часа българско време „кралете“ гостуват на шампиона Денвър Нъгетс.

Джош Харт вкара кош 2.8 секунди и донесе победата на Ню Йорк Никс срещу Детройт със 113:111. Ситуацията предизвика спорове, като Детройт имаха претенции за неотсъден фаул преди атаката за коша на Харт.

Дейлън Брънсън завърши с 35 точки и 12 асистенции за успеха на Никс, който е 14-и пореден срещу този съперник.

За Детройт се отличи Кейд Кънингам с 32 точки. Поражението е шесто поредно за Пистънс.

Германският национал Денис Шрьодер вкара 18 точки за победата на Бруклин над Мемфис със 111:86. Победата е първа за Нетс под ръководството на временния треньор Кевин Оли.

АКФ: Анонимен свидетел по преписката срещу Борислав Сарафов е получил заплашително писмо
Ботев Пловдив и Спартак Варна се срещат в първия четвъртфинал за Купата на България