Съединените американски щати ще продължат да помагат на Европа да се справи с енергийните доставки. Това обяви говорителката на Белия дом Джен Псаки.
"Миналия месец сформирахме работна група с Европа, която има задача да помогне за диверсифицирането на енергийните нужди и да отчете всички стъпки, които Русия може да предприеме, използвайки енергията като оръжие", уточни Псаки.
40-градусови жеги в Италия – властите обявиха червен код в много от големите градове
Самолетна катастрофа във Франция: 11 души загинаха при обучение за скачане с парашут
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите