ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Седма среща на кубинците, завършили висше образование в България, се състоя в Хавана

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:55 мин.
По света
седма среща кубинците завършили висше образование българия състоя хавана
Снимка: МВнР/ Посолство на България в Куба
Слушай новината
00:00
00:00

Седмата среща на кубинците, завършили висше образование в България, се проведе в Хавана. Независимо от сложната ситуация, произтичаща от горивната криза, в която страната се намира, събитието уважиха 120 кубински граждани, някои от които пристигнаха от други градове и държави.

Присъства и целият екип на посолството ни в Куба, съобщиха за БТА от дипломатическото ни представителство.

Срещите се провеждат традиционно от октомври 2015 г. като организацията е на ротационен принцип – редуват се посолството и неформалният организационен съвет на групата на училите в България. Тазгодишната среща беше организирана от кубинската страна с финансова подкрепа от българската дипломатическа мисия, пише в сайта си МВнР.

В продължение на отправеното от посланик Тодор Кънчевски предложение на предходната среща през 2022 г., беше взето решение да бъде издадена книга с истории и снимки, предоставени от завършилите български университети кубинци, които представят техните преживявания и емоции от времето на пребиваването им в България. Определени бяха срок за набиране на материали и лицето, което ще подготви съдържанието на книгата. Посолството ще помогне за издаването и разпространението ѝ.

Изненада на събитието беше появата на кубинец, учил през 70-те години на миналия век във ВИФ /Национална спортна академия/ и спечелил конкурса „Мистър Варна“ през 80-те години, който изпя няколко песни на български език.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image