12:27, 20.01.2021
Чете се за: 00:27 мин.
Европейски футбол
севиля влезе топ инфарктен успех алавес

Актуалният носител на трофея в Лига Европа - Севиля спечели трудно визитата си на Алавес с 2:1 в двубой от испанската Ла Лига.

Юсеф Ен-Несири откри за андалусийци в 7-та минута, но Едгар Мендес изравни резултата пет по-късно.

Сусо върна преднината на севилци след точно половин час игра, а в заключителните минути на второто полувреме се разрази истинска драма.

Първо, гол на Шимо Наваро от Севиля бе отменен, а в добавеното време на срещата Хоселу пропусна дузпа за Алавес.

Така, Севиля оцеля и влезе в топ 4 на класирането с 33 точки, на една от третия Барселона след 18 изиграни мача.

Алавес остава над зоната на изпадащите с 18 точки, на една пред Елче, който обаче има два двубоя по-малко.

В следващите си срещи Севиля приема Кадис, докато Алавес е домакин на шампиона Реал Мадрид.