Шампионът Левски не допусна изненада в Шумен

шампионът левски допусна изненада шумен
Снимка: БФ Баскетбол
21:00, 17.11.2021
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Левски Лукойл записа четвърта победа в Националната баскетбола лига, след като в отложен мач се наложи като гост над Шумен с 96:50.

След равностойна и резултатна първа четвърт, завършила 27:27, гостите доминираха до края на мача. Особено видимо бе превъзходството им в третата четвърт, в който шуменци вкараха само 3 точки, а допуснаха 27. Домакините реализираха по едва 10 точки във втория и четвъртия период.

23 точки и 15 борби за 19 минути игра записа Ивица Радич. 11 вкара Марио Литъл, а 10 – Илайджа Лонг. Целият състав от 12 баскетболисти на Левски успяха да отбележат поне по 3 точки.

За Шумен Георги Кендеров завърши с 15 точки, Александър Милов – с 12 и 7 борби, а 10 реализира Виктор Серафимов. Едва шестима от играчите на Янко Янков успяха да се разпишат в мача.