Обезщетение в размер на 600 000 лева искат двете родилки, които през септември напуснаха АГ болница "Шейново" с разменени бебета. Родителите на двете деца отправят предложение до лечебното заведение за доброволно решаване на спора. Искът е за причинени неимуществени вреди.
След като внесат исковете си в болницата, те ще трябва да се обсъждат и гласуват от Столичния общински съвет, а ако предложението не бъде одобрено предстои съдебно решение.
"Не здравната комисия и не Общинският съвет решават моментално какъв ще е размера на това обезщетение, дали то ще се изплати или не. Предстоят съдебни процедури. След като има произнасяне на компетентния орган - съда, едва тогава ние можем да дадем своето разрешение на дружеството да изплати съответната компенсация. Семействата са в правото си да искат обезщетение, но нека да не останат с впечатление, че това е една процедура, която просто ей така може да стане от днес за утре", заяви Антон Койчев - председател на комисията по здравеопазване към СОС.
Вижте целия разговор във видеото
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Откриха изложба по повод 150 години от Априлското въстание в Обсерваторията в Рожен
Възстановено е движението и в двете посоки по АМ "Тракия" в района на 69-ия километър
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?
Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, възможно е разбитата лаборатория да е единствената у нас
Жестокото убийство в Пловдив: Прокуратурата внася искане за „задържане под стража“