Спартак Плевен допусна пета загуба в Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL)

Българският тим отстъпи със 77:83 на датския Свендборг Рабитс в мач, в който плевенчани бяха с група от само шестима състезатели заради множество проблеми

спартак плевен допусна пета загуба европейската северна баскетболна лига мъже enbl
22:24, 17.01.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Спартак Плевен загуби от датския Свендборг Рабитс със 77:83 (20:22, 18:21, 16:19, 23:21) като гост в шестия си мач от група „А“ на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL).

Поражението бе пето за плевенчани в международната надпревара, докато в същото време съставът от Дания записа първия си успех и така двата тима делят шестото и седмото място в подреждането с баланс 1-5.

За визитата си в Свендборг старши треньорът на българския тим Любомир Минчев трябваше да се справя с огромни кадрови проблеми, които направиха, че той да има на разположение само шестима баскетболисти за днешния двубой.

Въпреки малкото състезатели на разположение плевенчани се държаха в срещата до средата на третата част, когато в един момент те поведоха при 49:48. Домакините обаче бързо си върнаха водачеството в резултата и до края на тази четвъртина натрупаха аванс, който задържаха и в хода на решителните десет минути, за да се поздравят с крайната победа.

Алекс Ломакс стана най-резултатен за българския тим с "дабъл-дабъл" - 25 точки и 10 борби, а Цветомир Чернокожев завърши с 23 точки и 9 борби.

За Свендборг Рабитс Джейдън Уилис вкара 21 пункта.

В последния си двубой от груповата фаза на турнира Спартак Плевен ще гостува в Нидерландия на на Ландстеде Хамърс, а двубоят ще се изиграе на 30 януари.

БФС внесе документите за вписването на Михаил Касабов като президент на централа