Спартак Плевен изравни серията с Рилски спортист и остави интригата за мач №5

21:01, 14.05.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Български баскетбол
БК Спартак Плевен

Спартак Плевен победи Рилски спортист с 83:81 в мач от полуфиналната серия в Националната баскетболна лига. Серията между двата отбора е при резултат 2:2 победи преди последния пети решителен двубой.

Гостите от Сакомов демонстрираха желанието си да сложат точка на серията още днес. Възпитаниците на Любомир Киров имаха аванс от 3 точки след първата четвърт - 22:19.

През втората част самоковците осъществиха серия от 11 поредни пункта и за първи път поведоха с двуцифрен аванс в хода на двубоя. Плевенчани намалиха изоставането си на 4 на почивката при резултат 38:42.

Точно преди паузата звездата на домакините Родни Първис фаулира капитанът на гостите Чавдар Костов, за което бе отсъден неспортсменски фаул. Минута след подновяването на играта американецът бе отстранен от игра за симулация. Николай Стоянов пък извърши 4-ото си нарушение в сблъсъка и така домакините не можеха да разчитат оптимално на двама от най-добрите си състезатели.

Противно на очакванията обаче играчите на Любомир Минчев диктуваха случващото се на паркета в зала "Балканстрой". Талиб Зана осъществи дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби още преди края на частта и допринесе за преднината на плевенчани от 1 точка, 10 минути преди края на срещата.

В заключителната част домакините поведоха с 8 точки и запазиха преднината си до края. В последната секунда Деян Карамфилов можеше да донесе успеха на тима си, но пропусна свободна стрелба от тройката от нула градуса.

Гостите направиха 18 срещу само 8 грешки за баскетболистите на Спартак Плевен.

Най-резултатен бе Талиб Зана с 26 точки и 13 борби. Дабъл-дабъл записа също Алекс Симеонов с 20 точки и 11 борби.

Последният мач от серията е насрочен за 17 май, петък, от 19:00 часа в зала "Арена Самоков".

Волейболните национали на България загубиха от Естония в неофициалния дебют на Джанлоренцо Бленджини
Душан Керкез пред БНТ: Настроението е супер, ще дадем всичко от себе си (ВИДЕО)