Спартак Варна победи Славия в контрола

20:00, 19.06.2022
спартак варна победи славия контрола
Снимка: ПФК Спартак Варна

Новакът в Първа лига Спартак Варна постигна първата си победа по време на лятната подготовка, след като надигра с 2:1 Славия в контрола между двата отбора, която се изигра в Банско.

Двубоят стартира по-добре за "белите", които откриха резултата в 12-ата минута, а автор на гола стана новото попълнение на тима Ахмед Ахемдов, който пристигна от ЦСКА.

"Соколите" обаче реагираха сравнително бързо и в 24-ата минута Ромеш Ивей възстанови паритета.

Този резултат се запази до 65-ата минута, когато Божидар Васев донесе успеха за варненци, разписвайки се във вратата на клуба, за който дебютира в професионалния футбол през сезон 2010/11.

Любопитното е, че този двубой беше генерална репетиция между двата тима за мача помежду им на старта на новия сезон в родния шампионат идния месец.