Стефанос Циципас е на четвъртфинал на тенис турнира в Антверпен

стефанос циципас четвъртфинал тенис турнира антверпен
07:20, 20.10.2023

Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на турнира в Антверпен с награден фонд 673 630 евро. Водачът в схемата имаше малки затруднения срещу нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп само в първия сет и го победи със 7:5, 6:3.

За Циципас това е първо участие на този турнир. И то не започна по най-добрия начин, след като видя как противникът му го пробива в самото начало. Но Циципас вдигна оборотите и отвърна също с пробив, след което направи още един в последния 12-и гейм и взе сета за час игра. Втората част беше доста по-лесна за водача в схемата на турнира, след като направи пробив за 3:1, затвърди го и поддържаше аванса от три гейма.

Следващият съперник на Циципас ще бъде победителят от срещата Доминик Тийм (Австрия) и Яник Ханфман (Германия, номер 5), които играят по-късно тази вечер.

Напред продължава Юго Гастон от Франция, който елиминира в три сета Ян-Ленард Щруф (Германия) с 5:7, 7:6 (5), 7:6 (11) след 2 часа и 52 минути. Намиращият се на 127-о място в ранглистата на АТР Максимилиан Мартерер (Германия) е следващият съперник на французина. Германският квалификант се справи срещу португалеца Нуно Боржес с 6:3, 7:6 (3).

Сеитбата в Североизточна България се отлага заради сушата
Обирът от плевнята: Потърпевшите подозират свой съсед за кражбата на над 7000 лева