Стилияна Николова спечели златен медал, бронз за Ева Брезалиева на финала на обръч на Световната купа в Баку

стилияна николова спечели златен медал бронз ева брезалиева финала обръч световната купа баку
Снимка: БФХГ
12:04, 23.04.2023 (обновена)

Стилияна Николова спечели златния медал, а Ева Брезалиева взе бронз на финала на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Николова, която вчера стана шампионка в многобоя, получи 34.650 точки, а Брезалиева беше оценена с 44.550 точки. И двете изиграха силни своите композиции, а за Брезалиева това е също второ отличие след бронза в многобоя.

Сребърният медал на обръч завоюва световната шампион от София 2022 София Рафаели от Италия с 34.400 точки.

След силна и стабилна игра Ева Брезалиева получи оценка от 32.950 точки и взе сребърен медал на топка. Стилияна Николова заради изпускане на уред извън терена и други неточности, остана на осма позиция с резултат от 28.700.

Златен медал за Дария Варфоломеев от Германия с 33.150 точки, а представителка на Узбекистан Тахмина Икромова се нареди трета с 31.800.