Стилияна Николова спечели злато на топка и сребро на обръч на Световната купа в София

14:03, 14.04.2024 (обновена)
стилияна николова спечели злато топка сребро обръч световната купа софия

Стилияна Николова спечели златен и сребърен медал във финалите на топка и обръч по време на заключителния ден от състезанието за Световната купа по художествена гимнастика, което се провежда в столичната зала "Арена София".

В надпреварата на топка младата ни грация изигра безупречно композицията си топка, с което заслужи оценка от 36.950 точки, изпреварвайки категорично своите подгласнички - Тахмина Икромова от Узбекистан (34.050 т.) и Дария Атаманов от Израел (33.950 т.).

За съжаление, шампионката ни от вчерашния многобой Боряна Калейн допусна груба неточност, изтървайки своята топка и така остана на последната 8-а позиция в този финал с 31.200 пункта.

Малко по-рано в състезанието на обръч Стилияна Николова също изигра прекрасно своето съчетание, но нейният резултат от 34.950 в крайна сметка сметка се оказа достатъчен единствено за сребърното отличие.

Шампионка в надпреварата стана израелката Дария Атаманов, която получи 35.550 точки, а третото място остана за София Рафаели от Италия с 34.150 пункта.

Боряна Калейн допусна грешки и в това си съчетание и така с 31.800 точки отново се нареди 8-а в крайното подреждане.

Световната купа в София продължава с финала лента, в който отново ще се включат Стилияна Николова и Калейн, както и битката за разпределение на медалите на бухалки, където ще участва единствено Боряна.

Програмата предвижда още провеждането и финалите на отделните уреди при ансамблите, където ще участва и отборът на България, който вчера спечели бронзово отличие в многобоя.

Организацията на евреите в България "Шалом" остро осъжда атаката на Иран над Израел
Костадин Костадинов: Наблюдаваме двойните стандарти във външната политика на България