Страхотен Везенков изведе Олимпиакос до втори пореден успех в Евролигата

23:10, 14.10.2022
Чете се за: 02:02 мин.
страхотен везенков изведе олимпиакос втори пореден успех евролигата

Българският баскетболен национал Александър Везенков продължава със страхотните си изяви от началото на сезона за своя клубен Олимпиакос, като в мач от втория кръг на Евролигата той реализира "дабъл-дабъл" за успеха на гръцкия тим над Жалгирис Каунас.

"Червено-белите" се наложиха над литовския първенец с 90:80 у дома, а Везенков стана най-полезен с 23 точки и 14 борби. Освен това българинът прибави две асистенции и две откраднати топки и завърши двубоя с 83% успеваемост при стрелбата.

Мачът започна трудно за гранда от Пирея, който в началото на първата четвърт изостана със седем пункта при 2:9. До края на частта домакините стопиха пасива си и дори в един момент поеха лидерството, но в крайна сметка първите 10 минути приключиха при 21:18 в полза на гостите от Литва.

Още по време на втората четвърт гърците обърнаха развоя на срещата в своя полза, като на почивката вече водеха с 44:35.

До края на двубоя Олимпиакос поддържаше аванса си и заслужено стигна до втория си последователен успех в турнира.

Освен 23-те точки на Везенков Мустафа Фал завърши с 16, а Янулис Ларенцакис добави 15. За гостите от Жалгирис пък Игнас Браздейкис стана най-полезен със своите 21 пункта.